En Çok Tercih Edilen Bisiklet Modelleri

En Çok Tercih Edilen Bisiklet Modelleri

Günümüzde en çok tercih edilen bisiklet modelleri şöyledir.

Dağ Bisikleti Modeli

Çok zorlu testlerden geçirilen dağ bisikleti modelleri sağlam bir kadro ile üretilmektedir. Dağ bisikletlerinde v fren yerine diskli frenler kullanılır. Bu özellik sağlam bir iniş yapılabilmesi adına önem taşır. Süspansiyonlu veya süspansiyonsuz olarak üretilen dağ bisikleti kullanım açısından gezilecek olan araziye göre tercih farklılığı oluşturabilir. Süspansiyonlu dağ bisikletleri 150 ve üstü süspansiyona sahiptir.

Şehir Bisikleti Modeli

İş yerine, arkadaşlarla buluşmaya, alışverişe ve şehir içinde ziyaretlere giderken ideal bir bisiklet olan şehir bisikleti büyük ve ince lastiklerden oluşur. Şehir bisikletlerinde oturuş pozisyonu dik vaziyettedir. Aksesuar kullanmak için uygun bisikletlerdir.

Yol Bisikleti Modeli

Yarış ve yol bisikleti olarak tanımlanan bisikletler 28 inç yani 700 numara lastikten oluşan elektrikli bisiklet modelleridir. En az 2 zincir dişlisine sahiptir. 18 ve üzeri viteste üretilirler. Bisikletin selesi ince ve uzundur. Uzun yolculuklarda konforlu bir sürüş olanağı sunar. Hafif yapıdaki karbon kadrolarla üretilmiştir. Ancak karbon kadrolar klasik yol bisikletlerinde kullanılan alüminyum kadrolar ile kıyaslandıklarında daha pahalı olduğu görülür. Dolayısıyla bu da bisikletin fiyatına yansır.

Çocuk Bisikleti Modeli

90 cm boyundaki bir bebek için 12 inç, 90-1.05 cm boyundaki bir çocuk için 14 inç, 1.05-1,20 cm boyundaki bir çocuk için 16 inç, 1,20-1,35 boyundaki bir çocuk için 20 inç ve 8 yaş ve üstü çocuklar için 24 inç çocuk bisikleti tercih edilmelidir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Önce Banyo

Önce Banyo

Otel Bursa Konaklama Nerede Yapılır?

Otel Bursa Konaklama Nerede Yapılır?

Konya’da Kaliteli İnşaat: Enkay

Konya’da Kaliteli İnşaat: Enkay

Küçükçekmece Güvenilir Sigortalı Nakliye Firmaları

Küçükçekmece Güvenilir Sigortalı Nakliye Firmaları

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir