Yumurta Nakli Tedavisi

Yumurta Nakli Tedavisi

Hayvanlar üzerinde , ürünlerin verimliliğini arttırmak amacıyla bir çok deney yapılmıştır. Yumurta naklide bunlardan biridir. İlk olarak inekler üzerinde denenen bu yöntem büyük bir başarı elde etmiş ve daha verimli inek nesilleri elde edilmesini sağlamıştır. Bu başarının ardından bilim adamları ve doktorlar bu yöntemin insanlar üzerinde de uygulanabilirliğini test etmeye başlamıştır. Bazı kadınlar tüp bebek uygulamasından birden fazla kere denmelerine rağmen olumlu sonuç alamamış ve alternatif yöntemler aramaya başlamıştır.

Çünkü zaten fazla maliyetli olan bu yöntem, birde birden fazla defa uygulandığı zaman bazı ailelerin maddi durumunu aşmaktadır. Bunun üzerine bu tipteki hastalar yumurta nakli yöntemine başvurmaya başlamış ve olumlu sonuçlar aldıkça daha fazla kadın yumurta donasyonu yöntemini tercih etmeye başlamıştır. Karar verme süreci biraz zor ve bazı olumsuz etik değerler taşımakla birlikte, çocuk sahibi olmak isteyen bazı kadınlar için bu yöntem son umut ışığı olarak görülür.

Kendi ülkelerinde yasak olmasına rağmen bu yöntemden faydalanmak isteyen bazı kadınlar bu yöntemin serbest olduğu Amerika Birleşik Devletleri yada Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gibi ülkelere seyahat ederek bu ülkelerde tedavi görmüş ve olumlu sonuç aldıktan sonra ülkelerine geri dönmüşlerdir. Bu olumlu sonuçlar daha fazla kadını bu ülkelere çekip tedavi olmaya iter. Bu masraflı, zahmetli ve uzun sürecin sonunda bir bebek sahibi olabilmek onlar için en büyük mutluluktur.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Nargile Nasıl Kullanılır! İşte Öneriler

Elektronik Nargile Nasıl Kullanılır! İşte Öneriler

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Kendini Yenilemek İsteyenler İçin Fırsat

Kendini Yenilemek İsteyenler İçin Fırsat

Saç Dökülmelerine Karşı Oscar Hair’de Protez Saç Ekimi

Saç Dökülmelerine Karşı Oscar Hair’de Protez Saç Ekimi

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir