Dış Cephe Kaplamanın Çeşitleri Nelerdir?

Dış Cephe Kaplamanın Çeşitleri Nelerdir?

Dış cephe kaplama işlemlerinden bahsederken, tabii ki belli başlı olan çeşitli alt başlıklardan da bahsedebiliriz. Söve kaplama, dış cephe giydirme, duvar panelleri gibi başlıklar mesela bu süreçler içerisinde ele alınabilir. Bu süreç içerisinde, başlıkların çeşitlendirilmesinden çok, binanın hangi işlemlere ihtiyacının olduğunun belirlenmesi asıl meseledir diyebiliriz.

Eğer binada yer almakta olan sızdırma sorunlarından bahsediyorsak, söve kaplama bu süreçte yer alacak olan en önemli hizmet başlığı olacaktır. Nem rutubet gibi sorunlardan şikayetçiyseniz yine aynı şekilde söve kaplama taleplerinizi iletebilirsiniz. İşlem süreçlerinde farklı adımlardan, programlardan söz edilebilir. Özellikle malzeme kullanımı konusunda ve malzemelerin uygulanma biçimleri noktasında farklılıklar göreceğiz.

İzolasyon olarak da adlandırılmakta olan yalıtım işlemlerinde, ilk olarak sürme yalıtım tarzı olan malzemelere yer verilecektir. Bu program aynı şekilde yalın program olarak da tanımlanabilir. Soğuk ya da sıcak uygulamalar şeklinde kendi içerisinde de ikiye ayrılacaktır. Sıcak programlı olan sürme işlemlerinde kullanılan malzemelerin daha kalın bir film tabakası oluşturmasından ötürü nitelik açısından üstün olduğunu da belirtebiliriz.

Bir diğer konu da sıvama tarzında kullanılan malzemelerdir. Program içerisinde duvar yalıtımlarında yer alan bu uygulama, iki ince kat şeklinde tanımlanır. Sıva kalınlığının en az 20 mm olması hedeflenir. Sık tercih edilen ve uzun vadede başarısını gösteren uygulamalar arasındadır. Tabii ki malzeme kullanımlarında ısı yalıtım malzemelerindeki özelliklerin, uygulanacağı mekan ile uyumu göz ardı edilmemelidir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

En İyi Elektronik Sigara Markası

En İyi Elektronik Sigara Markası

Dış Duvar Paneli İmalatı

Dış Duvar Paneli İmalatı

Fonksiyonel Endüstriyel Mutfak Ürünleri

Fonksiyonel Endüstriyel Mutfak Ürünleri

Ev Dekorasyonunun Tarz Ve Göz Alıcı Tavanı: Baffle Tavan

Ev Dekorasyonunun Tarz Ve Göz Alıcı Tavanı: Baffle Tavan

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir