Primer Burun Estetiği Operasyonunda Hekim Tercihi Önemli Midir?

Primer Burun Estetiği Operasyonunda Hekim Tercihi Önemli Midir?

Burun, yüzün tamamlayıcı bölgesidir. Burundaki şekil bozuklukları kişide özgüven problemine neden olabilir. Bunun yanı sıra burundaki kırıklar, eğrilikler kişinin nefes almasını zorlaştırır. Bu problemlerin çözümü için primer burun estetiği gerekmektedir. Bu operasyon ile kişi sağlık problemlerini gidermenin yanında güzel bir yüz görünümüne de sahip olur. Bu operasyon kişinin kendini iyi hissetmesini sağlar.

Tıptaki gelişmeler ile birçok estetik ameliyat ulaşılabilir hale gelmiştir. Kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen estetik operasyon meme büyütme operasyonudur. Bunun yanında burun estetiği de her iki cins tarafından talep görmektedir. Burun estetiği ameliyatına ihtiyaç duyulan durumlar şunlardır:

  • Burun şeklinin nefes almayla ilgili problem yaratması
  • Yaşanılan travmalar sonucu meydana gelen burun kırılmaları
  • Burunda doğuştan yapısal bozukluğa sahip olmak

Güzel bir burun, yüzün tamamlayıcı noktasıdır. Nefes alma problemlerinin giderilmesi, hayat kalitesini artırır. Erkekler tarafından en çok tercih edilen operasyon jinekomasti olarak karşımıza çıkar. Burun estetiği operasyonunda dikkat edilmesi gereken en önemli şey iyi bir doktorla anlaşmaktır. Burunda kalıcı bir görünüme kavuşmak için tecrübeli ve işini bilen hekimlere ihtiyaç olmaktadır. Aksi takdirde burun ucu düşmesi, bozulma gibi durumlar gözlemlenebilir.

Burun kemiklerinin gerekenden uzun ve kısa olması burunda şekil bozukluğu meydana getirir. Ayrıca burun kıkırdağının aşırı geniş olması da büyük bir burun görünümüne neden olur. Nefes almayla ilgili sorun çıkaran bu durum kişinin psikolojisini de olumsuz etkiler. Günümüz teknolojisiyle kısa sürede burun problemlerini gidermek mümkündür. Uzman plastik cerrahları sayesinde burunda güzel bir görüntü yakalanmaktadır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Nargile Nasıl Kullanılır! İşte Öneriler

Elektronik Nargile Nasıl Kullanılır! İşte Öneriler

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Kendini Yenilemek İsteyenler İçin Fırsat

Kendini Yenilemek İsteyenler İçin Fırsat

Saç Dökülmelerine Karşı Oscar Hair’de Protez Saç Ekimi

Saç Dökülmelerine Karşı Oscar Hair’de Protez Saç Ekimi

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir