Sri Lanka Neden Şöhretli?

Sri Lanka Neden Şöhretli?

Birçok insan Sri Lanka neden şöhretli diye çevresine sormaktadır. Sri Lanka hakkında pek bilgi sahibi olamayan binlerce kişi bulunur. Uzun bir sahil şeridine sahip olan Sri Lanka oldukça tropikal bir iklime sahiptir. Muson yağmurlarının senede iki defa etkisi altında kalan Sri Lanka gece hayatı, tatil ve eğlence severlerin uğrak adreslerinden biridir.

Sri Lanka neden şöhretli? Bu soruyu Sri Lanka gezisi yapmayı düşünenler özellikle çok araştırmaktadır. Bembeyaz kumsalları, cam gibi beyaz denizi ve mükemmel tropikal iklimi bu soruyu cevaplamaya yeterli. Sri Lanka dünyanın her yerinden tatilcilere ev sahibi yapan gözde bir tatil ülkesidir.

Sri Lanka hakkında gece hayatı, denizi, iklimi gibi bilgileri duyanlar mutlaka vardır. Hint okyanusunda 1,340 kilometre uzunluğunda sahil şeridi bulunmaktadır Sri Lanka ülkesinin. İklimi devamlı ılıman olduğu için burada mevsim kış iken, Sri Lanka sıcaktan sizi bunaltabilir ve denizi ile sizleri ferahlatabilir. Antik kentler, Budistlere ait tapınaklar ve diğer tarihi yerleri mutlaka gezilecek yerler arasına alınmalıdır. Daha önce Portekiz, Hollanda ile İngiltere işgalinde ve sömürgesinde kalmış olan Sri Lanka, bu kültürlere yakın özellikler sergilemektedir.

Dünyanın en ünlü çay üreten ülkelerinden biridir Sri Lanka. Seylan Çayı veya kaçak çay olarak bilinen çaylar burada çok fazla. Yılın her mevsiminde gezmek isteyenler için, bazı aylarda tropikal fırtınalar olduğunu söylemek gerekir. Bu dönemlerde Sri Lanka tatili ayarlamayın.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

En İyi Elektronik Sigara Markası

En İyi Elektronik Sigara Markası

Dış Duvar Paneli İmalatı

Dış Duvar Paneli İmalatı

Fonksiyonel Endüstriyel Mutfak Ürünleri

Fonksiyonel Endüstriyel Mutfak Ürünleri

Ev Dekorasyonunun Tarz Ve Göz Alıcı Tavanı: Baffle Tavan

Ev Dekorasyonunun Tarz Ve Göz Alıcı Tavanı: Baffle Tavan

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir