Gelinlik ve Abiye Kullanımı

Gelinlik ve Abiye Kullanımı

Gelinler gelinlik modelleri seçiminde ilk olarak boylarına ve ten renklerine önem vermelidirler. Beğendikleri gelinliklerin kendilerinde nasıl duracakları yönünde bir ön fikre sahip olmalı ve böylece gelinlik modellerinde daha kolay ve zahmetsiz bir şekilde tercih oluşturabilmelidirler. Gelinlik seçerken kısa boya sahip bayanlar hem vücutlarını saran gelinlikleri hem de kabarık etekli gelinlikleri tercih edebilirler. Geniş bir yelpazede seçim hakkı tanıyan gelinliklerin en avantajlı yönü ayakkabıların gelinlik eteğinin altında kalmasıdır. Kabarık etekler kısa bayanları daha kısa gösterebilir. Ancak yüksek topuklu ayakkabılar ile kombinlendiğinde problem ortadan kalkar. Uzun boylu bayanlar vücuda yapışan basen veya dizden kloşlaşan gelinlik modellerini tercih edebilirler.

Abiye Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Boy konusu abiye modelleri seçiminde ön plana çıkar. Kısa boylu bayanlara abiye seçiminde yapılacak uyarı pileli uzun hatta yerde sürünen abiyeler tercih etmemeleri gerektiğidir. Aksi halde boyları daha kısa gözükebilir. Uzun boylu bayanlar hem kısa hem de uzun etekli abiyeler tercih edebilirler.

Abiye Seçiminde Vücut Tipi

Geniş omuzlara sahip bayanlar bele ve omuzlara oturan ve belden aşağı kloşlaşan abiye modelleri tercih etmelidirler. Kum saati vücut tipine sahip olanlar belden oturtmalı basenden aşağı açılarak inen veya açılmayan abiyeler tercih edebilirler. Kalın göğüs kafesine ve bele sahip bayanlar göğüs dekoltelerine yönelerek dikkatleri bel bölgesinden uzaklaştırmalıdırlar

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Denim Kumaş Nasıl Bir Kumaştır?

Denim Kumaş Nasıl Bir Kumaştır?

Kişiye Özel Kanvas Tablo

Kişiye Özel Kanvas Tablo

Eviniz İçin Tadilat Desteği Veren Firmalar

Eviniz İçin Tadilat Desteği Veren Firmalar

Söz Nişan Aksesuarları

Söz Nişan Aksesuarları

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir