EB 5 Vizesi Nedir ve Ne İşe Yarar?

EB 5 Vizesi Nedir ve Ne İşe Yarar?

Amerika da çalışmak ve çok daha rahat bir yaşam elde etmek için gerekli olan vize türleri arasında EB 5 vizesi nedir sorusu merak konusu olmaktadır.

EB 5 vizesi nedir ? Bu tarz vizeler göçmen vizesi türü olup Amerika da yatırım yaparak ok daha uzun süre oturma izni almak isteyen yabancılara yönelik son derece uygundur. Uluslararası yatırım yolu ile yeşil kart almaya yardımcı olan program sayesinde her yıl çok sayıda kişi bu kartta sahip olma şansını yakalamaktadır. EB 5 vizesi alan kişilerin yapması gereken koşullar sonrasında ülkede ilk olarak geçici 2 yıl ve daha sonra kalıcı olması için yeşil kart verilmektedir.

Vize Başvurusu

Genel olarak yurt dışında çalışmak ve ticaret yaparak daha fazla kazanmak isteyenlerin ilk tercihi Amerika olmaktadır. Vize yurt dışına çıkmak ve seyahat yapmanın yanı sıra daha rahat bir şekilde çalışmak isteyenler için önemli olup her ülkenin kendine göre olan kurallarının yerine getirilmesi vize almak için gerekli olmaktadır. Vize başvuruları genel olarak konsoloslukta çalışmakta olan görevliler tarafından oluşturulan komisyon inceleyerek kısa sürede geri dönüş yaparlar.

E- 2 Vizesi Nedir?

Dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi ülkemizde de Amerika’ya olan ilgi çok daha fazla olmaktadır. Amerika da daha rahat bir şekilde ticaret yapmak ve devamlı olarak oturma izni elde edebilmek için gerekli olan E- 2 vizesi alınması şarttır. Bu vizeye sahip olabilmek için ABD ile ticaret anlaşması bulunan ülke olmak gerekir. Türkiye ve Amerika arasında ticari anlaşma olmasından dolayı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes vizeyi alma hakkı bulunmaktadır. Bu tarz vizesi olan kişilerin eşi ve 21 yaş altında olan çocukları bu kolaylıklardan faydalanacaklardır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

İngiltere Aile Birleşimi

İngiltere Aile Birleşimi

İş Yerinde İşçi Güvenliği Neden Sağlanmalıdır?

İş Yerinde İşçi Güvenliği Neden Sağlanmalıdır?

Pratik Yollarla Rusça Öğrenmek

Pratik Yollarla Rusça Öğrenmek

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir