Burun Estetiği Ağrılı Bir Süreç Midir?   

Burun Estetiği Ağrılı Bir Süreç Midir?  

Operasyonlar sonrasında hastanın ne kadar ağrılı bir süreç yaşayacağı önemlidir. Sırf bu yüzden bile operasyonlardan çekinebilen insanlar vardır. Bu kaygıyı her operasyon adına gözlemleyebiliyoruz. Bişektomi gibi yarım saatlik lokal anestezi ile ayakta yapılabilen operasyonlar içerisinde dahi görebiliyoruz. Anestezi sonrasında çok büyük ağrılar yaşarım korkusu hastalarda bulunabiliyor. Bugün gelinen noktada herhangi bir şekilde bahsedildiği gibi büyük ağrıların görünmediğini söyleyebiliyoruz.

Aynı durum kapalı burun estetiği operasyonları için de geçerlidir. Burun ameliyatı sonrasında birtakım ağrılar yaşarım korkusu hakimdir. Elbette ki sıfır ağrı olacak diyemiyoruz. Sonuçta burun ameliyatlarında, kıkırdak dokuya müdahale edilmektedir. Burnumuzun ne kadar hassas bir organ olduğunu da biliyoruz. En ufak darbede dahi gözlerimiz yaşarır canımız yanar. Bu kemiğin şeklinin değiştirilmekte olduğunu düşünmenizi istiyoruz.

Amacımız korkutmak ya da ürkütmek değildir. Sadece, ameliyat sonrasında yaşayabileceğiniz ağrı ve sızıları kendinizi korkutacak şekilde büyütmemenizdir. Ağrı sızının yanı sıra birtakım diğer sorunlar da görülebilir. Bu sorunların başında ödem ve şişlikler vardır. Ancak operasyona dair yerleşmiş olan bu izler ve kalıntılar 10 gün içerisinde ortadan tamamen kaybolmaktadır. Bu konu adına endişe edecek bir durum bulunmamaktadır.

Burun estetiği genel olarak ağrılı bir süreç değildir. Burun ameliyatları ile ilgili en büyük risk, daha sonrasında revizyon burun estetiği olarak adlandırılan ikinci operasyonlara da ihtiyaç duyulabilecek olmasıdır. Bu riskin var olduğunu unutmamalısınız. Dolayısıyla cerrah tercihlerinizi mutlaka itinayla yapmalısınız.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Nargile Nasıl Kullanılır! İşte Öneriler

Elektronik Nargile Nasıl Kullanılır! İşte Öneriler

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Kendini Yenilemek İsteyenler İçin Fırsat

Kendini Yenilemek İsteyenler İçin Fırsat

Saç Dökülmelerine Karşı Oscar Hair’de Protez Saç Ekimi

Saç Dökülmelerine Karşı Oscar Hair’de Protez Saç Ekimi

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir